Panel používateľa
Späť

Sprievodca povrchovými úpravami dverí ERKADO

Pridané: 09.04.2020 11:10:40 Počet zobrazení: 1242

09 Apríl 2020

Finish, Greko, Premium, CPL... Zorientovať sa v rôznych povrchových úpravách dverí a zárubní môže byť náročné. V tomto článku nájdete všetko o povrchoch dverí ERKADO.

Sprievodca povrchovými úpravami dverí ERKADO

Dvere a zárubne ERKADO sú vyrabané v širokej škále povrchových úprav - od rôznych typov fólií, laminátov CPL až po moderné striekané UV laky. Nižšie si rozoberieme jednotlivé typy povrchov od najlacnejších až po tie najkvalitnejšie.

 

FINISH

Povrchová úprava Finish je impregnovaná fólia, ktorá je potlačená v štýle dekoru a následne ochránená lakom s požadovanými vlastnosťami. Použitie rafinovaných finálnych vrstiev vplýva na základnú odolnosť povrchu.

 

GREKO

Povrchová úprava Greko je takisto impregnovaná fólia potlačená v štýle dekoru a následne ochránená lakom s požadovanými vlastnosťami. Vďaka obsahu silikónu v laku sa fólia vyznačuje zvýšenou odolnosťou. Použitie rafinovaných finálnych vrstiev vplýva na odolnosť povrchu a jeho elasticitu.

Fólia Greko je vyrábaná na báze japonského podkladu s vysokou hustotou, ktorý nie je živicový. Vďaka tomu je fólia ekologická, bezpečná pre zdravie, ľudí a životné prostredie, tak vo výrobnom procese ako aj vo využívaní. 

To, čo odlišuje fólie Greko od iných je jedinečný dizajn. Sú charakteristické vysokou kvalitou povrchu s efektom prírodného dreva (3D efekt), čím vytvárajú dokonalú ilúziu pripomínajúcu drevo. 

 

PREMIUM

Fólia Premium je produkt na báze polypropylénu (PP), čiže materiálu s vysokou vizuálnou kvalitou a veľmi vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu a škrabancom. Dodáva krídlam dverí ušľachtilý vzhľad s jedinečným profilom a verne reprodukuje prírodné drevo. 

Povrchová úprava Premium presvedčí nie len svojim vzhľadom, alej aj funkčnosťou, pretože je mimoriadne odolná proti poškriabaniu, oderu a zabraňuje horeniu. Vďaka vyššie uvedeným vlastnostiam produkty radu Premium zaručujú dlhodobé bezproblémové používanie aj v náročných prevádzkových podmienkach. 

 

ST CPL, CPL 0,2 a CPL 0,7 

Lamináty CPL sa skladajú z dekoračnej vrstvy impregnovanej živicami a spodnej vrstvy dodávajúcej elastickosť. Pri procese laminácie vrchná (živicová) vrstva tvrdne a tým dosahuje vysokú odolnosť proti poškriabaniu a pretrhnutiu. Vyznačuje sa vysokou odoľnosťou voči nárazu, oderu, škrabancom, vysokým teplotám a UV žiareniu. 

Použitie tohto typu materiálu umožňuje využívanie dverí v miestnostiach náročných na používanie (vystavené vyšším teplotám, vlhkosti alebo nadpriemernej prevádzkovej záťaži). Hrubosť materiálu: ST CPL - 0,15 mm, CPL 0,2 - 0,2 mm a CPL 0,7 - 0,7 mm. 

Laminát CPL 0,7 sa kvôli svojej výnimočnej tvrdosti používa iba na ploche krídla. Krídla dverí pokryté laminátmi CPL 0,2 a CPL 0,7 majú hranu krídla zhotovenú veľmi silným materiálom z PVC - tzv. ABS. 

 

Lak UV

Povrch dverí v dekore biely UV lak je niekoľkokrát natieraný moderným lakom s technológiu vytvrdzovania UV. Ploché povrchy sú v prvej fáze ochránené špeciálnou podkladovou membránou a potom sú dvakrát natreté prvotriednou farbou a vytvrdené UV žiarením. 

Frézované povrchy z technologických dôvodov nemôžu byť ochránené membránou, preto sú až trikrát maľované a vytvrdené UV lúčmi. 

Automatické natieranie (bez zásahu človeka) po predchádzajúcom skenovaní má za výsledok optimálnu kvalitu povrchu, zatiaľ čo vytvrdzovanie laku najmodernejšou metódou fixácie ultrafialovým žiarením spôsobuje veľmi vysokú mechanickú odoľnosť. 

Máte otázku?

phone 0908 872 177 Po-Pi (8-17)

mail kubova.nes@gmail.com

Kamenná predajňa:

Centrum dobrého bývania

Bardejovská 42, Prešov


Pon - Pia: 8:00 - 17:00


 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie